Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej chroni zwłaszcza interesy osób poszkodowanych w wypadkach

Samochód to prawdopodobnie jeden z najważniejszych wynalazków ubiegłego stulecia. Auta stały się niezbywalnym elementem naszej egzystencji. Są obecne niemal wszędzie, a ich liczba nieustanbnie rośnie.Tylko w samej stolicy, zarejestrowano już ponad półtora miliona pojazdów. Jednych opisany stan rzeczy napawa niepokojem, podczas gdy inni zacierają ręce.

Prezentowany artykuł wydaje się nieprawdopodobnie wciągający? Jeśli tak, to zobacz też inne polecane prawo karne wrocław treści, gdyż wydają się być tak samo ciekawe oraz pochłoną Cię zupełnie.

Na przykład towarzystwa ubezpieczeniowe. Dla nich znaczy to bowiem „czysty zysk”. Każdy zmotoryzowany Polak musi wszak ubezpieczyć swe „cztery kółka” na wypadek zdarzenia drogowego.

Bez obawy – zobacz link, który kieruje do podobnej witryny. Odnajdziesz na niej dające do myślenia teksty w odniesieniu do przedstawianego tu tematu.

Taki obowiązek nakładają na członków społeczeństwa właściwe przepisy prawa. Czemu polisa OC jest tak istotna? Wyobraź sobie, iż wracasz z pracy do domu. Jest już ciemno. Szybko zapadł zmierzch. Nieoczekiwanie z naprzeciwka nadjeżdża samochód. Dochodzi do zderzenia, a Ty odnosisz obrażenia. Wówczas możesz ubiegać się o zadośćuczynienie z tytułu poniesionych szkód. Z OC sprawcy wypłata odszkodowania przeważnie następuje po miesiącu od daty przyjęcia zgłoszenia. Istnieje jednak pewien warunek:

dokumenty

Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com

wszystkie formalności muszą być spełnione, zaś wina sprawcy nie może pozostawiać jakichkolwiek wątpliwości. W przeciwnym razie, cały proces się wydłuża. Przyznane poszkodowanemu środki pieniężne trafiają bezpośrednio na wskazane konto.

Warto podkreślić, że z OC wypłata odszkodowania dotyczyć może nie tylko sytuacji, gdy na skutek wypadku doznajemy uszczerbku na zdrowiu ale również „zwykłych” kolizji bez ofiar. Wtedy, sprawca ponosi koszty naprawy samochodu poszkodowanego.