W jaki sposób dużo spółek dba o najlepszą jakość oferowanych produktów oraz usług?

Dbałość o najwyższą jakość proponowanych przedmiotów to w przypadku mnóstwa spółek nie tylko frazes reklamowy. Zatrudniają one na odpowiednim stanowisku osobę, jaka w granicach swych zadań między innymi jest odpowiedzialna za zapewnianie odpowiednich standardów jakości danego towaru.

firma

Autor: Ministerio de Relaciones Exteriores
Źródło: http://www.flickr.com
Do pozostałych zadań osoby, która pracuje na stanowisku inżynier jakości należy także wdrażanie oraz nadzór nad respektowaniem standardów czy metod, kontrolowanie jakości elementów procesu wyrobu i gotowych przedmiotów. Ponadto osoba, która zarabia na tym etacie odpowiada za analizę komplikacji jakościowych oraz wprowadzanie przedsięwzięć korygujących, a także analiza oraz weryfikacja reklamacji klienta, prowadzenie przedsięwzięć poprawiających i zapobiegawczych, bieżący kontakt z klientami odnośnie kwestii dotyczących jakości. Poza tym przygotowuje innych członków personelu z zakresu cech jakości czy też reprezentuje sektor jakości przed audytorami oraz nabywcami firmy.
inżynier jakości

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Osoba, jaka pracuje (zobacz praca przy komputerze) na wspomnianym stanowisku musi mieć wykształcenie wyższe techniczne. Mile widzianym przez zatrudniającego byłby fakt posiadania doświadczenia w działaniu na podobnym stanowisku czy znajomość j. angielskiego na poziomie pozwalającym na swobodną wymianę zdań. Osoba na nim zatrudniona, mogłaby funkcjonować przykładowo w fabryce samochodów, sprzętu budowlanego czy też komputerów.

Jest to stanowisko, jakie pozwala na dalszy rozwój przykładowo poprzez uczestniczenie w szkoleniach. Przełożony gwarantuje naturalnie atrakcyjny zestaw socjalny oraz służbowy laptop.