W jaki sposób odebrać podatek z Anglii?

Wbrew pozorom angielski taxman myli się nieomal tak często jak polska skarbówka i bywa, iż ochoczo zabiera nam zanadto dużo podatku.
Co w owej sytuacji musimy zrobić? Oczywiście napisać podanie o zwrot podatku z Anglii.

Jeśli dane przesłane w zgłoszeniu są prawdziwe i urząd skarbowy zda sobie sprawę, iż popełnił pomyłkę oraz zabrał nam nadto wiele pieniążków, to na nasze konto prędko wpłynie nieprawnie pobrana kwota. Bywa, że jest to parędziesiąt bądź kilkaset funtów, zatem gra jest warta świeczki. O ile pragniemy odebrać nadpłacony podatek za ubiegłe lata, musimy sprawdzić jak wiele pieniędzy zarobiliśmy jak też jak wiele podatku zapłaciliśmy. Dane te zamieszczone są w dokumentach P60, jakie odbieramy od chlebodawcy po upływie każdego roku . Gdy zmienialiśmy zatrudnienie w przeciągu roku, to powinniśmy otrzymać od chlebodawcy dokument P45 oraz wziąć pod uwagę dane z niego przy wykonywaniu wyliczeń.
egzamin

Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
Uzbrojeni w tą wiedzę, wchodzimy na stronę HMRC, wbijamy dane do kalkulatora . Na górze dokumentu podkreślamy rok podatkowy, później wbijamy ogólną kwotę, którą zarobiliśmy a także sumę uiszczonego podatku. Pozostałe kolumny dotyczą podatków z wkładów bankowych i lokat i innych odsetek, za które nie uiściliśmy podatku.

Wejdź na ten odsyłacz i zobacz więcej prawnik dla firm chorzów bardziej precyzyjnych danych dotyczących analizowanego tu artykułu. Na pewno jest on niezwykle ekscytujący.

Jeżeli nie znamy tych danych, niczego nie musimy wpisywać. Potem klikamy w link Calculate na dole strony po czym kalkulator pokaże czy należy się nam zwrot podatku czy może nie.

Obojętnie jak będzie wynik, powinniśmy kliknąć w kolejny odnośnik „Show summary of calculation” po czym zapoznać się ze szczegółowymi informacjami. Gdy jednak należy nam się zwrot podatku, wówczas warto wydrukować to zestawienie po czym dodać do korespondencji wysłanej do urzędu.