W jaki sposób pożyczyć gotówkę w instytucji innej niż bank?

Od najdawniejszych czasów jasne jest, że pieniądze pełnią w życiu ogromnie istotną rolę. Umożliwiają ludziom dostatnie życie, nie zawsze w luksusowych warunkach, jednak przy niedostatku środków finansowych może się to w negatywny sposób odbić na warunkach egzystencji. Generalnie więc raczej dostatnie życie bez pieniędzy nie jest możliwe.

scrubble ułożone w słowo money

Autor: Simon Cunningham
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak nawet osobom żyjącym w dostatku raz na jakiś czas brakuje funduszy na różnorodne potrzeby. Poza tym w życiu człowieka stosunkowo często występują również momenty, gdzie dodatkowa gotówka jest bardzo potrzebna. Niejednokrotnie są to cele związane z atrakcjami i rozrywką, takie jak na przykład urlopowe wyjazdy zagraniczne.

Zdarza się jednak także, że gotówka potrzebna jest w sytuacji wystąpienia nagłego zachorowania czy z powodu urazu. Dodatkową gotówkę można pożyczyć na różne sposoby.

Zainteresował Cię ten tekst? Wystarczy kliknąć w ten link i można zobaczyć tutaj (http://www.sigma-rachunkowe.pl/oferta/) inne nasze wątki. Sądzimy, że też zyskają Twoją aprobatę.

Istnieje także kilka metod tego rodzaju pożyczki oprócz kredytu zaciąganego w banku.

Pożyczki prywatne

Jednym ze sposobów pożyczania pieniędzy wykorzystywanym już od bardzo dawna są tak zwane pożyczki prywatne. Jak sama ich nazwa wskazuje, są to pożyczki, które uzyskiwane są bez angażowania instytucji takich jak banki i inne. Jest to zwyczajne przekazanie pieniędzy od jednej osoby prywatnej do innej. Sposób brania takiej pożyczki uzależniony jest od woli obu stron, a także często od łączących je stosunków.

symbol zatrzymania pieniędzy

Autor: The JH Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Istotne jest, by określić parę istotnych aspektów >>Zobacz jak spłacić kredyt<< Przede wszystkim trzeba ustalić kwotę pożyczki. Większość ludzi ustala w tym miejscu również oprocentowanie pożyczki. Niezwykle istotne dla obu stron jest również podanie ostatecznego terminu zwrotu.

Pożyczki zaciągane poza bankami

W ostatnich latach także w Polsce na duża skalę rozwinęły się instytucje zwane parabankami. Są to firmy działalnością zbliżone do prawdziwych banków, jednak nie posiadające takich uprawnień i niekontrolowane tak bardzo jak zwykły bank. Parabanki zwykle trudnią się udzielaniem pożyczek, nierzadko jednak na bardzo wysoki procent.

Biorąc pożyczkę w takiej firmie trzeba niezwykle dokładnie poznać warunki umowy, którą się zawiera. W innej sytuacji można bowiem zawrzeć bardzo niekorzystną transakcję, która związana jest z dużym ryzykiem.