W jaki sposób rozliczyć się z szefem z użytkowania osobistego auta?

niezwykle wiele ludzi żyjących w naszym kraju, pracuje na stanowisku, zmuszającym ich do ciągłego trwania za kółkiem samochodu. Nie ważne czy jesteśmy akwizytorem czy może zaopatrzeniowcem, w takich kwestiach przeważnie otrzymujemy samochód służbowy. Niekiedy jednak, zwłaszcza jeżeli jesteśmy początkującymi pracownikami, nie mamy do rozporządzania służbowego pojazdu i musimy jeździć swoim. W takiej sytuacji warto zorientować się, jak prawidłowo rozliczać koszty z szefem. Potrzebne będą tutaj kilometrówka i odrobina dobrej woli.

dokumenty

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
W zależności od tego, dla kogo musimy pracować, możemy posiadać większe lub małe kłopoty z odzyskaniem należności. Z tego powodu tez należy już na samym starcie, kiedy tylko zostanie zawarta decyzja o używaniu naszego auta do celów zawodowych, omówić wszelkie zasady. Jeżeli nasz szef nie chce, żebyśmy naciągali go na nieprawdziwe koszty, możemy zaproponować mu, że będziemy spisywać każdy pojedynczy przebyty kilometr. Pamiętajmy także, aby w czasie trasy zaznaczać drogi niekomfortowe, podniszczone, posiadające dużo dziur – jak działa kilometrówka. Gdyż nie tylko ceny benzyny są tutaj istotne, ale także samo zużycie wehikułu.

Zainteresował Cię wpis tekst?! To przejdź do strony (http://jamorski.pl/), by zaznajomić się z ciekawymi info na ten temat, jakie dla Ciebie opublikowaliśmy.

Jeśli będziemy systematycznie zmuszeni do jeżdżenia po drogach niszczących nasz samochód, trzeba uzgodnić z szefem zwrot kolejnych kosztów.

Z kolei samą kwotę, która nasz pracodawca powinien nam zwrócić za benzynę, niezwykle łatwo obliczyć. Jednak niezbędna nam do tego będzie kilometrówka – specjalny kalkulator, który po uwzględnieniu kilku czynników, określa autentyczny koszt danej drogi. Tego rodzaju urządzenie znajdziemy bez kłopotu w internecie. Wersja najprostsza, wystarczająca w większości przypadków, będzie darmowa. Wystarczy do takiego kalkulatora wprowadzić rodzaj silnika jakie posiada nasze auto, ilość przejechanych kilometrów, oraz odpowiednio, stawkę za kilometr, lub kwotę za litr paliwa – w zależności od tego, jaką metodą jesteśmy rozliczani. Potem musimy nacisnąć guzik „oblicz” i kilometrówka wskaże przysługującą nam kwotę, czarno na białym.

samochód

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli jesteśmy zobligowani, z różnych powodów, do używania swojego osobistego samochodu z przyczyn zawodowych, najlepiej na początku omówić warunki takiego stanu rzeczy z naszym pracodawcą. Poza tym przyda nam się kilometrówka, do wyliczania należnej nam kwoty zwrotu. Jeżeli podejdziemy do tematu z głowa, tak samo my jak i nasz szef będziemy ukontentowani ze współpracy.