W jaki sposób wytrenować postaw asertywnych?

Szkolenia psychologiczne tego rodzaju wyjaśniają różnicę między zachowaniami asertywnymi, agresywnymi a uległymi. Szkolenia polegają na praktycznych ćwiczeniach pomagających radzić sobie z negatywnymi ocenami, a także uczą ochraniać osobisty obręb psychologiczny.

szkolenia

Autor: U.S. Embassy Tel Aviv
Źródło: http://www.flickr.com
Uczestnicy uczą się tego jak powiedzieć „nie” w sposób, który nie uraża drugiej osoby a również trenują konstruktywne wyrażanie krytyki. W zakres szkolenia z asertywności wchodzi trening krytykowania skoncentrowany na zachowaniach a nie na jednostce a oraz zdecydowane wyrażanie uczuć pozytywnych i negatywnych. Ćwiczenia tego rodzaju polecane są dla wszystkich ludzi którzy: mają kłopoty z oponowaniem, nie potrafią mówić wyraźnie o swych potrzebach i oczekiwaniach, mają problemy z obroną swych praw w sytuacjach społecznych jak też prywatnych, nie radzą sobie z krytyką otoczenia, czują przymus spełniania oczekiwań drugich osób, często dźwigają w sobie poczucie przewinienia, mają trudności z nadmiernie dużym poczuciem odpowiedzialności, nie radzą sobie w sytuacjach konfliktowych, nie potrafią ustalić granic miedzy uległością a zgodą, czują się wyzyskiwani przez innych, potrzebują poznać siebie i bodźce swoich postępowań, borykają się z niską samooceną i brakiem pewności siebie.

Metody pracy które najczęściej są wykorzystywane w trakcie szkoleń to: odgrywanie ról, gry symulacyjne, studium przypadków, ćwiczenia indywidualne jak też grupowe, dyskusje problemowe, kwestionariusze i testy (certyfikacja DiSC) zachowań. W jaki sposób odnaleźć kompetentną firmę szkoleniową organizującą tego rodzaju szkolenia?

nauka na szkoleniach

Autor: Les Roches International School of Hotel Management
Źródło: http://www.flickr.com

Najlepiej popytać pośród znajomych, ewentualnie wpisujemy w Google hasło: szkolenia asertywność, plus nazwę miasta w którym pożądamy przebyć szkolenie, otrzymujemy wówczas masę wyników. Dobrze przed dokonaniem doboru przejrzeć fora związane z tematem i poczytać opinie internautów. Polecam tego rodzaju treningi, ponieważ mogą one w sposób ogromnie istotny poprawić nasze relacje międzyludzkie tak w pracy jak i na co dzień, w życiu osobistym i dzięki temu w dużej mierze polepszyć nasz nastrój (więcej na Zarazem dowiemy się dużo o sobie samych i lepiej odgadniemy poniektóre nasze postępowania.