W jaki sposób zarejestrować znak towarowy?

Symbol towarowy to określenie a także logotyp wyrobu. Jego rejestracja chroni firmę przed nieuczciwymi konkurentami.
Jeśli firma uzna, iż wystarczy jej ochrona znaku towarowego na obszarze naszego kraju, winna zapisać go w Urzędzie Patentowym.

Jeżeli idzie o znak towarowy rejestracja nie będzie skomplikowana. Rejestracja znaku towarowego na terytorium Polski kosztuje 1.750 – 3.750 zł. W owym celu przede wszystkim warto sprawdzić, czy tenże wzór nie został już zastrzeżony przez drugiego przedsiębiorcę. Możesz to wykonać przez internet: Urząd Patentowy użycza w owym celu wyszukiwarkę.
market

Autor: Fan of Retail
Źródło: http://www.flickr.com
Czym jest znak towarowy? Znakiem towarowym może być jakiekolwiek oznaczenie, jakie można zaprezentować w sposób graficzny, jeżeli oznaczenie takie nadaje się do odróżnienia produktów jednego przedsiębiorstwa od artykułów drugiego przedsiębiorstwa. Znakiem towarowym jest w szczególności wyraz, rysunek, motyw zdobniczy, kolorystyczna kompozycja, forma przestrzenna, w tym forma produktu albo zapakowania, a również melodia bądź inny sygnał dźwiękowy. W świetle orzecznictwa Urzędu Patentowego dominuje opinia, iż za symbol towarowy nie możesz zaś co do zasady uznać mieszanki zapachowej ani pojedynczego odcienia. Prawo (http://www.lexperts.pl/specjalizacje/prawo-energetyki-odnawialnej/) osłonowe na znak towarowy udzielane jest na mocy postanowień administracyjnej Urzędu Patentowego na czas 10 lat. Na wniosek uprawnionego prawo ochronne może zostać przeciągnięte na kolejne okresy dziesięcioletnie.

Przedsiębiorca obligatoryjnie musi zamieścić w składanym formularzu indeks artykułów i usług a także wskazać odpowiednie klasy towarowe lub usługowe na bazie Międzynarodowej Klasyfikacji Towarów oraz Usług.