W jakim miejscu starać się o dodatkowe środki płatnicze?

Od czasu do czasu pragniemy dodatkowych pieniędzy. Potrzeby są różne, czasami banalne jak przykładowo nabycie nowego piękniejszego smartphona względnie są to większe wydatki na przykład wymagany jest nieplanowany remont, bo innemu lokatorowi pękła rura, a my na nieszczęście się nie ubezpieczyliśmy.

karty kredytowe

Autor: frankieleon
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepszym wyjściem będzie kredyt we własnym banku. Na nieszczęście nieraz nie spełniamy dosyć skomplikowanych kryteriów. W takim przypadku pozostają 2 rozwiązania: pożyczka prywatna u rodziny albo przyjaciół i wyszukiwanie innych alternatyw.

W największym stopniu bezpieczna jest kredyt od familii. Pozyskanie funduszy przez kredyt pozabankowy jest cokolwiek bardziej niepewnym. Najpierw należy bez nerwów usiąść z kalkulatorem oraz ołówkiem by porachować czy taki kredyt pozabankowy nam się opłaca. Wybornym pomysłem będzie posłuchanie pana oferującego kredyt, oraz zostawienie decyzji na kilka dni by przeanalizować tę kwestię. Doskonale byłoby gdybyśmy z uzyskanymi dokumentami przed ratyfikowaniem ich poradzili się prawnika, później znowu przemyśleli sprawę, i dopiero podjęli działania. Czytaj też pożyczki (zobacz https://www.smartvest.pl/)ierować się wyłącznie reklamą albowiem może się okazać, iż dokonanie naszych planów może się odłożyć, bądź kosztować nas znacznie więcej aniżeli jesteśmy w stanie przyjąć. Obojętnie jaki sposób finansowania wybierzemy; pożyczkę prywatną u familii bądź kolegów bądź kredyt pozabankowy, pożyczka ta przeważnie jest w jakiś sposób ubezpieczona. Może tych strategii być parę. Najbardziej popularne są pożyczki pod zastaw nieruchomości, jednak może to również być weksel . W tym ostatnim przypadku niebezpieczne jest podpisywanie weksli bez wymienionej kwoty, a jeśli już się na to decydujemy koniecznym będzie sygnowanie aneksu definiującego maksymalną granicę pożyczki, odmiennie okaziciel weksla będzie mógł dopominać się zwrotu jakiejkolwiek kwoty. Więcej na pożyczki (zobacz https://www.smartvest.pl/pozyczki-pod-zastaw-mieszkania.html)

W przypadku przedsiębiorstw kredytowych najważniejszą rzeczą (zanim jeszcze wkpożyczki (zobacz https://www.smartvest.pl/)wybierzemy numer telefonu) należałoby sprawdzić wybraną jednostkę na stronach KNF. Urząd ów redaguje indeks firm kredytowych wobec jakich kierowane jest postępowanie w sprawie złamania reguł prawa bankowego i finansowego. Ostrożność o jakiej mówię jest niezbędna.