W obecnych czasach praca jest szalenie cennym dobrem, dlatego powinniśmy ją bardzo szanować

Każdy chce pracować. W szczególności ludzie młodzi oraz ci po studiach nie mają ochoty być finansowym obciążeniem dla rodziców albo państwa.
Młodzi z reguły mają duże marzenia.

korporacja

Autor: skha818
Źródło: http://www.flickr.com

Chcą posiadać dom i rodzinę. Z tego powodu potrzebują pracy. Istotne, aby szukać zajęcia, które spełniałoby nasze marzenia finansowe i rozwijało nasze umiejętności. Jednak w dzisiejszych czasach ciężko jest otrzymać świetną pierwszą pracę, gdyż nie mamy doświadczenia. Z tego powodu najczęściej bierzemy to, co przynosi nam los z nadzieją, że za jakiś czas uda nam się zmienić pracę na lepszą. Pierwsza praca to zazwyczaj praca na pewien okres. Tego typu umowy możemy z jednym pracodawcą (zobacz godziny nadliczbowe) podpisywać maksymalnie trzy razy (łącznie trzy lata). Zatem czwarta umowa będzie już samoczynnie umową na czas nieokreślony. Co jednak możemy zrobić, jeśli znajdziemy korzystniejszą pracę i chcemy zakończyć współpracę z obecnym pracodawcą? Wypowiedzenie (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-fundusz-pracy-i-fundusz-gwarantowanych-swiadczen-pracowniczych) umowy na czas określony nie będzie zbytnio skomplikowane. Może tego dokonać zarówno pracownik jak i zatrudniający. Trzeba tylko przestrzegać ustalonego przepisami okresu wypowiedzenia. Co najważniejszy – wypowiedzenie umowy na czas określony może nastąpić bez podania przyczyny zerwania współpracy. Ważne wydaje się być również to, że nie wolno pracodawcy zwolnić etatowca, który przebywa na L4, urlopie albo urlopie macierzyńskim.

Także kobiety ciężarne są w tym zakresie chronione i nie można im wręczyć wypowiedzenia. Jeśli miało miejsce takie zwolnienie, to pracownica będzie przywrócona do swoich obowiązków.