W przypadku, jeśli szukasz świetnego pomysłu na karierę, powiąż się z sektorem ubezpieczeń

Branża ubezpieczeń stała się w Polsce niezwykle popularna. Powiązane jest to z tym, że wciąż przydarzają się różnorakie zawirowania losowe a Polacy chętniej inwestują w różnorodne ubezpieczenia oraz polisy, by zabezpieczyć siebie, jak również swych bliskich finansowo. Tak znaczna popularność usług ubezpieczeniowych sprawia, że ta droga kariery okazuje się bardzo dobrym wyborem.

umowa

Autor: shho
Źródło: http://www.sxc.hu
Zostań agentem ubezpieczeniowym i zarabiaj

Zawód agenta ubezpieczeniowego cieszy się sporym uznaniem pośród osób, które chcą pracować na swój rachunek i uzyskać znaczne zarobki. Przedstawiciel ubezpieczeniowy trudni się wyłącznie obsługą klientów, jak również może wykonywać powierzone zadania już po godzinach pracy w innym miejscu. Żeby zostać takim agentem należy pójść na stosowne szkolenie, a potem zdać wymagany egzamin. Dopiero po prawidłowym zaliczeniu egzaminu, jest się wprowadzonym do rejestru zakładu ubezpieczeniowego.

Nie zwlekaj, tylko jeśli masz chęć poznać omawiany temat, obejrzyj więcej tutaj (https://wfirma.pl/) a z pewnością zdobędziesz świeże informacje na omawiany wątek.

Rzeczony agent powinien uruchomić swoją działalność gospodarczą – FMG International sp. akcyjna.

Czym zajmuje się agent ubezpieczeniowy?

Agent ubezpieczeniowy jest przedstawicielem firmy ubezpieczeniowej oraz trudni się głównie sprzedażą polis i odmiennych usług powiązanych z ubezpieczeniami. Spotyka się z odbiorcami oraz zyskuje ich dla swojego zakładu. Agenci ubezpieczeniowi trudnią się całkowitą obsługą ubezpieczonych użytkowników, przygotowywaniem umów, udzielaniem ważnych informacji, jak również wsparciem przy realizowaniu należnych świadczeń.

umowa ubezpieczeniowa

Autor: Startup Registry
Źródło: http://www.flickr.com
Sprawdź, jak zostać multiagentem ubezpieczeniowym

Każdy agent ubezpieczeniowy może zostać również multiagentem, co wiąże się z tym, że nie sprzedaje już usług jednej firmy, lecz reprezentuje różne zakłady ubezpieczeniowe. Warunkiem zostania multiagentem ubezpieczeniowym podobnie, jak we wcześniejszym wypadku okazuje się zaliczenie niezbędnego kursu i egzaminu kończącego, jak także uruchomienie działalności gospodarczej. Dodatkowym wymogiem względem osób, które zamierzają prowadzić multiagencję okazuje się potrzeba posiadania ubezpieczenia OC – zaktualizowany post na blogu. Warunek ten podyktowany bywa tym, że to sam agent, a nie zakład ubezpieczeń, odpowiada za szkody powstające w wyniku działalności agencyjnej. Żeby nawiązać współpracę z daną firmą ubezpieczeniową, trzeba odwiedzić jej najbliższą centralę i przejść pomyślnie procedurę kwalifikacyjną, a następnie ustalić warunki (zobacz warunki dostania kredytu hipotecznego) współpracy.