Windykacja długów na obszarze Niemiec.

Mając przedsiębiorstwo albo jakiekolwiek biznesy z obywatelami Niemiec, kiedy będą zalegali z płatnościami musimy liczyć się z tym, że będziemy musieli skorzystać z fachowej pomocy. Odzyskanie długu w obcym państwie jest kłopotliwe.

dług, pieniądze

Autor: Jacob Edward
Źródło: http://www.flickr.com

Sprawy windykacyjne mające miejsce na obszarze ojczyzny wywołują emocje po obu stronach- zadłużonego, i wierzyciela.

Nie wystarcza Ci ten zwięzły tekst umieszczony w tym serwisie? Nie martw się i sprawdź więcej (http://www.twojprawnik.net/) tutaj, przeczytasz tam tego typu informacje.

Kwestia jest o tyle bardziej uciążliwa jeśli nasz kontrahent ma przedsiębiorstwo w kraju Goethego albo jest obywatelem zachodniego sąsiada. Można mieć wrażenie, że od kiedy jesteśmy w Unii Europejskiej windykacja należności w Republice Federalnej Niemiec nie wywołuje tylu negatywnych postaw. Problem nieustannie istnieje. Jesteśmy sąsiadami o odmiennych przepisach prawnych, odmiennej obyczajowości. W inny sposób funkcjonuje sądownictwo, proces windykacji.

Jeżeli któryś z naszych zagranicznych kontrahentów nie opłaca faktur nie natychmiast powinniśmy podejmować nie wiadomo jakie środki. Niewykluczone, że mamy po prostu do czynienia z błędem . Być może urzędnik jest chory, odszedł z pracy, a może po prostu przeoczył. Należy najpierw nawiązać kontakt telefoniczny lub napisać mail. Jeśli przez następne dni nie nawiązaliśmy kontaktu wtedy należy wysłać list w wersji papierowej za potwierdzeniem przyjęcia. Jeśli dostaniemy zaparafowana zwrotkę będziemy mieć dowód, że ktoś z listem musiał się zapoznać . Kontrahent nie będzie teraz mógł oskarżać internetu czy niedziałających telefonów. Jeżeli wciąż nie otrzymamy odpowiedzi powinniśmy podjąć następne kroki. Najlepiej jeżeli windykacja należności w Niemczech (zapisz się) będzie prowadzona przez kompetentne osoby. Należy rozważyć wybór firmy windykacyjnej albo kancelarii prawnej, która pozwoli uzyskać nam pieniądze. Istotne, abyśmy wybrali firmę lub kancelarię, która w Niemczech ma swoje bazy. W ten sposób prędzej i skuteczniej zostaną rozwiązane nasze dylematy.

Windykacja musi zostać jak najszybciej rozpoczęta. Nie możemy długo zwlekać. Jeśli prędzej dłużnik uświadomi sobie, że bezwarunkowo chcesz odebrać pieniądze, tym większe są szanse na powodzenie.