Własna kwiaciarnia – niezły pomysł na własny biznes

Choć ciągle wzrastają w naszym kraju koszty prowadzenia biznesu, szczególnie czynsz i opodatkowanie, ciągle ci trochę obrotniejsi przedsiębiorcy doskonale wiedzą jak zarabiać kasę. Bo niby często uskarżamy się na ekonomię Polski, i tak można w sumie powiedzieć, że w większości przypadków jeśli ktoś w prowadzenie własnego biznesu wkłada dużo pracy, generalnie tak bardzo nie uskarża się na brak klienteli. I dlatego jeśli jesteśmy tymi osobami, które sensownie podchodzą do tematu otworzenia swojego biznesu, jak najbardziej powinniśmy na poważnie pomyśleć o otworzeniu akurat kwiaciarni!

bukiet kwiatów na stole
Niby dlaczego to właśnie kwiaciarnia powoduje, że mamy możliwość nareszcie wybić się ze swoim interesem? No cóż, dużym plusem posiadania kwiaciarni jest z pewnością to, że chociaż konkurencja jest spora, to jednak na szczęście jest tak, iż no przynajmniej nie musimy aż tak bardzo walczyć o klientów.

Czy obecnie szukasz czegoś ciekawego na ten wątek? Jeśli tak, to poznaj informacje w odniesieniu do firmy i przejrzyj ofertę (https://adwokatzarnowski.pl/).

Chociażby z takiej przyczyny, że zagraniczny kapitał tak jakby omija ową branżę. Naturalnie klienci mają okazję zakupić artykuły florystyczne w supermarketach, ale i tak jeśli zamierzamy kupić kwiatek na choćby Święto Kobiet, najczęściej idziemy do kwiaciarni rzadko.

Kto w szczególności powinien na poważnie pomyśleć o otworzeniu kwiaciarni? Wielce ważne jest to by mieć umiejętności florystyczne – pewnie w ramach cięcia wydatków będziemy pracowali w kwiaciarni, a więc oprócz typowych biznesowych czynności będziemy także każdego dnia zobowiązani doradzać klientom, przygotowywać bukiety, itp. Ale spokojnie – florystyka tak naprawdę jest dosyć łatwą czynnością, chociaż początki bywają ciężkie.

czerwone różę

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Jak powiększyć przewagą nad własnymi konkurentami? Dobra hurtownia florystyczna oraz najświeższe, lecz także sztuczne kwiaty warto sprzedawać nie tylko we własnej kwiaciarni, lecz także drogą internetową. Czyli jeśli jakiś człowiek mieszka w Gdańsku czy Białymstoku, a chce sprezentować fantastyczną różę swojej kobiecie, która aktualnie przebywa w chociażby Chorzowie, Zielonej Górze, Ełku, etc., bez dwóch zdań mógłby wpłacić nam kasę na konto, a my zawieziemy kwiatek do adresatki. W żadnym wypadku nie można traktować prowadzenia kwiaciarni jak biznesu, który może dać wiele pieniędzy, lecz tak czy siak atrakcyjniejsze to, aniżeli praca na etacie!