Wybór lokalizacji dla siedziby firmy

Jedną z pierwszych czynności, które wykonują nowi przedsiębiorcy jest wybór lokalizacji, która zapewni dostęp do kapitału ludzkiego oraz dobrze wpłynie na wizerunek firmy. Taki adres trzeba podać do CEIDG jako główne miejsce wykonywania działalności gospodarczej.

Stanowisko pracy

Autor: Gord Webster
Źródło: http://www.flickr.com
Biorąc pod uwagę charakter działalności, może to być wynajęty lub własny lokal użytkowy. Nie każdy początkujący właściciel może sobie na tę opcje pozwolić, toteż miejscem prowadzenia własnej firmy jest w większości przypadków wynajęty lokal.

Jeśli opisywane na tej witrynie omówienie żywo Cię ekscytuje, to zalecam to źródło (http://www.franklincovey.pl/wdrozenie-strategii/) – ono jest tak samo emocjonujące, jak tekst, który teraz widzisz.

Z jakiego powodu tak chętnie przedsiębiorcy decydują się na taką formę?

Decydując się (po zbadaniu zdolności kredytowej) na własne lokum, rozum podpowiada nam, że zamiast płacić co miesiąc za czynsz, korzystniej będzie spłacać kredyt. Jednak co w chwili kiedy teraz wystarczające biuro o powierzchni 100 mkw. po czasie okaże się zbyt małe? Jeśli nasza firma dynamicznie się się rozwinie, a dodatkowi pracownicy okażą się koniecznością? Tempo rozwoju firmy zależy dziś od wielu czynników, jakie niełatwo przewidzieć. Biura na wynajem oszczędzą nam owych stresujących sytuacji.

Wynajem powierzchni biurowych dobrze sprawdza się w momencie gdy potencjalny pracodawca ma pewne wymagania i poszukuje lokalu o odpowiednich cechach, np. z przeznaczeniem na restaurację lub dostosowany do świadczenia danych usług. W takich sytuacjach kupno lokalu i dopasowanie może pochłonąć więcej funduszy w porównaniu z gotową ofertą rynkową.

Należy także wspomnieć o korzyściach finansowych najmu. Czynsz z tego tytułu można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu i tym samym zmniejszyć dochód do opodatkowania. Jeżeli mowa o lokalizacji, to dobrze, gdy jest nowoczesna, rozwijająca się i z perspektywą stałego rozwoju. Skorzystajmy więc z internetowych stron ogłoszeniowych, a z całą pewnością znajdziemy miejsce, które zapewni nam ciągłość funkcjonowania oraz konkurencyjne koszty prowadzonej działalności. Warto zainwestować w odpowiednią siedzibę dla swojego przedsiębiorstwa, ponieważ będzie to zdecydowanie korzystna inwestycja w przyszłość całej firmy. Pamiętajmy, atrakcyjne miejsce, to pewność sukcesu.