Wysokość naszych składek do ZUS-u – a więc, wszyściutko co warto na ten konkretny temacik mieć pojęcie

ZUS – a więc po prostu „Zakład Ubezpieczeń Społecznych” – jest to idealnie znana wszyściutkim instytucja, która to ma możliwość choć najczęściej nie jest zmuszone nam dopomagać (każdym kto ogląda wiadomości wie o czym tu mowa).

konstrukcje

Autor: Klearchos Kapoutsis
Źródło: http://www.flickr.com
Wewnątrz naszym dzisiejszym felietonie zbliżymy Państwu wysokości sumy ich składek i wszyściutko co warto na ich temacik mieć pojęcie – wystarczy, iż do końca odczytacie nasz nowiutki artykuł!
Na początku tekstu musimy zaznaczyć, że informacje na temacik składek – omijając naszym tekstem – odnajdą Państwo również na samiutkiej stronie Internetowej ZUS-u oraz w innych felietonach tej rzeczy poświęconych. My dzisiaj przybliżymy jedynie informacje podstawowe, takiego typu jak: jakie są stópki procentowe składek (chodzi o składki przeznaczone na ubezpieczenie społeczne), a także ich wysokość. Rozpoczniemy dzisiaj od pierwszego wymienionego punkciku – stopy procentowej.

Zainteresowały Cię informacje zaprezentowane w tym serwisie? Jeżeli tak, to kliknij tu i odkryj stronę (https://inito.pl/rejestracja-do-vat-w-ue/), która też Cię się będzie podobać.

obacz pod linkiem wniosek o zabezpieczenie kontaktów z dzieckiem wniosek o zabezpieczenie kontaktów z dzieckiemStopa procentowa jest rozdzielona ze względy na rodzaj składki ubezpieczeniowej, czyli: na ubezpieczenie emerytalne – 19,52%, ubezpieczenia rentowe – 8,00%, ubezpieczenie chorobowe – 2,45%, oraz na ubezpieczenie wypadkowe – które wynosi od 0,40% aż do 3,60%.

Co do drugiego punktu, którego to nazwiemy: wysokość składek zus, to bywa on zależny od rodzaju składki, a więc: na ubezpieczenia społeczne (które to wynosi 812,61 złotówek wraz z dobrowolnym ubezpieczeniem typu chorobowego, lub Bez za 749,94 złotówek), na ubezpieczenie zdrowotne (z ubezpieczeniem może wynieść 297,28 złotówek, a Bez 297,28 złotówek), a także ostatni rodzaj składki na tak zwany Fundusz Pracy (który to wynosi zarówno z ubezpieczeniem jak również Bez – sześćdziesiąt dwa złote i sześćdziesiąt siedem groszy złotych).