Zakładanie własnej firmy jako nietrudny proces

praca na etacie jest dla każdego pozycją pewną. Zatrudniony nie ponosi niebezpieczeństwa połączonego z uzyskaniem zamówień, czy utratą majątku. To także możność wykorzystania płatnego urlopu.

Prowadząc działalność gospodarczą z owych przywilejów skorzystać nie można. Tutaj przedsiębiorca jest sam dla siebie zwierzchnikiem, sam wytycza zakresy aktywności i ponosi odpowiedzialność za własne decyzje. Jednak za to ma więcej niezależności, sam ustala pory pracy, lub [szukasz pracy] zasięg zobowiązań, chociaż coraz to częściej zdarza się, że samozatrudnienie jest tylko inną formą pracy na rzecz obecnego pracodawcy. Dobrą opcją dla pracy na etacie jest założenie osobistej działalności. Aktywność gospodarczą można założyć online z użyciem bankowości internetowej, profilu zaufanego, albo podpisu elektronicznego.
pieniądze

Autor: Lee Haywood
Źródło: http://www.flickr.com
Zakładanie firmy nie jest kłopotliwe, ale powinno się przeprowadzić kilka działań, odwiedzać kilka miejsc i to w odpowiedniej kolejności. Rozpoczynamy od wypełnienia formularza CEIDG. Rejestracja do rejestrów jest równocześnie podaniem o przyznanie numeru REGON, nadanie, czy też oznaczenie numeru NIP i dobór formy opodatkowania, także zgłoszeniem płatnika składek ubezpieczeniowych dla ZUS. Na tym samym blankiecie komunikuje się również wszelakie przemiany z obszaru podawanych danych. W blankiecie powinno się podać rodzaj czynionej działalności według rejestru PDK.

Decyzje w obrębie źródła przychodu winna poprzedzić dokładna analiza dochodów, kosztów, wysokości składek odprowadzanych do ZUS. Efektem tego powinno być porównanie uposażenia netto z pracy i dochodu netto z działalności.