Zastosowanie katalogów promocyjnych

Pierwsze broszurki marketingowe pojawiły się w Polsce w latach dziewięćdziesiątych, wespół z pierwszymi supermarketami. Współcześnie nie tylko przez sprzedawców, ale również przez konsumentów są postrzegane jako kluczowy środek komunikowania się sieciówek z konsumentem. Nawet nieduże sieci marketów publikują gazetki promocyjne.

gazetki promocyjne

Autor: Matti Mattila
Źródło: http://www.flickr.com
Coraz nagminniej wspomniane gazetki promocyjne osiągalne są w wydaniu internetowym. Nie jest to zadziwiające, Sieć internetowa jest bowiem dziś medium o największej sile oddziaływania. Tak sieci hipermarketów, jak również poświęcane temu serwisy internetowe proponują konsumentom możliwość analizowania ulotek w Sieci internetowej.

Masz chęć zobaczyć inne tego rodzaju obfite w informacje artykuły? Jeżeli tak, to zobacz ofertę na witrynie (http://certificator.eu/en/about-us.html), która na pewno zawiera cenne dane.

Nie bez znaczenia jest tu kwestia ekologii, wydruk 50 tys. papierowych gazetek promocyjnych wymaga ścięcia aż dwudziestu drzew! Ewentualni konsumenci mogą analizować ceny a także bieżące promocje siedząc wygodnie w swoim fotelu. Prócz tego, coraz sporzej marketów pozwala dodatkowo kupowanie za pośrednictwem Internetu, co może być ogromnie wygodnym dla konsumentów wyjściem. Takowe sprawunki mogą być tak tanie, jak i niezmiernie komfortowe z opcją dostawy „pod drzwi”.

Jedną z najskuteczniejszych strategii promocji jest zademonstrowanie nabywcy ceny sprzed oraz po obniżce, sposób ten z powodzeniem wykorzystują gazetki reklamowe. Przekaz najczęściej jest wzmacniany informacją, że ta okazja jest chwilowa. Gazetki promocyjne mają również za zadanie zarejestrować daną markę w umysłach klientów. Podsumowując, funkcje gazetki promocyjnej to: marketing propozycji marketu, wzmocnienie rozpoznawalności marketu oraz przekazanie wiadomości o zlokalizowaniu punktów handlowych.

przecena

Źródło: freepik.com
Gazetki promocyjne są jedną z bardzo rozpowszechnionych strategii informowania nabywców o najatrakcyjniejszych ofertach, otwarciu nowego hipermarketu bądź też jego modernizacji. Powyżej 50% klientów wybiera broszury reklamowe jako najważniejsze źródło wiedzy o obniżkach w sektorze spożywczym. Gazetki promocyjne (najnowsza oferta sklepów) to łatwy i tani sposób na trafienie do konsumenta. Można je kolportować lokalnie, rozmieszczając na stworzonych w tym celu stoiskach w sklepach bądź też dystrybuując je po pobliskiej okolicy. Dzięki takim przedsięwzięciom reklama dociera do prawdopodobnych klientów skutecznie kusząc ich promocjami.