Zawód „sprzątacz”/”sprzątaczka” – zawód nie tylko przeznaczony dla płci pięknej!

Słysząc słowo „sprzątaczka”, każdy od pierwszej chwili widzi naprzeciw oczu jakąś kobietę zamiatającą z rana chodniki albo tez taką, która sprząta powierzchnie biurowe itp. Jednakże kiedy słyszymy odmianę tego określenia: „sprzątacz”, pierwsze co myślimy to dokładnie to, iż to jakiś błąd w pisowni albo przejęzyczenie.

Myśli tak wbrew pozorom dosyć sporo ludzi, tymczasem sprzątaczy (czyli mężczyzn sprzątających), nie jest wcale aż tak mało, choć zwykle sprzątają oni inne powierzchnie aniżeli kobiety.
apartamentowiec

Autor: Schüco
Źródło: Schüco
Jak to już napomknęliśmy, sprzątaczki kojarzą się nam z różnymi biurami, chodnikami przed naszym blokiem, szkołami, szpitalami i o wiele więcej. Co jednakże robią ich odpowiednicy, a więc sprzątacze? A więc w tym konkretnym zawodzie, tak jak jest w bardzo wielu innych, mężczyźni – mimo równości płci – są kierowani zwykle do cięższych robót, niż dziewczyny. Mówiąc „cięższych” nie mówimy jednak na temat stanu fizycznego, gdyż dziewczyny sprzątają dokładnie tak samo, jeżeli nie nawet i ciężej niż mężczyźni, dokładnie z powodu faktu, iż są od nich w większości o wiele słabsze fizycznie. Wykonują one dosłownie te same zadania co płeć przeciwna, choć sprzątacze – dokładnie z powodu silniejszej masy – są zwykle proszeni o wykonanie zadań bardziej związanych z siłą, takiego rodzaju jak odśnieżanie (choć niektóre panie także wykują to zadanie), czy usuwanie z nawierzchni chodników lodu.

Omijając jednakże kwestie siłowe, mężczyźni mogą wykonywać tą samą robotę co dziewczyny – jest ich jednak sporo mniej, co także pokazuje, dlaczego nie widujemy aż tylu mężczyzn na tym stanowisku.

Bardzo nam miło, że nasz artykuł zostawił po sobie pozytywne wrażenie. Pragniemy zachęcić Cię do następnej strony – tam można zobaczyć tu (http://www.notariuszpokojski.pl/na-czym-polega-odrzucenie-spadku-i-zrzeczenie-sie-dziedziczenia) inne wątki.

br>
Czy wiesz, że kolejne bardzo ekscytujące teksty są na wyciągnięcie ręki? Sprawdź i zerknij pod link (https://psmtechnik.pl/), a z pewnością odczujesz satysfakcję.

Jest to zazwyczaj spowodowane faktem, iż mężczyźni wybierają bardziej „męskie” zadanie, którym najczęściej jest Wybór roboty na budowach.