Zostań testerem testerem, czyli szansa na pracę w IT. Zobacz, o czym warto wiedzieć?

Postęp jaki obserwujemy w ostatnich latach powoduje, że jesteśmy w coraz większym stopniu uzależnieni od technologi. W niemalże każdej dziedzinie naszego życia mamy styczność z różnego rodzaju aplikacjami, z komputerami czy też nowoczesnymi telefonami. Cała ta sytuacja niesie ze sobą ciągle niemalejącą potrzebę na nowych specjalistów w sektorze IT. Wciąż potrzebni są deweloperzy, konstruktorzy architektury oprogramowania ale i specjaliści od jakości.

Utarło się przekonanie

okno programisty

Autor: Linux Screenshots
Źródło: http://www.flickr.com

, że kariera inżyniera jakości aplikacji to najkrótsza i najłatwiejsza ścieżka aby dostać się do świata najnowszych technologii. Ogólnie mówiąc ażeby zostać inżynierem jakości nie trzeba studiować na politechnice. Bardzo często firmy zatrudniają na te stanowiska osoby bez technicznego wykształcenia lecz z odpowiednimi predyspozycjami. Niemniej, zanim postanowimy obrać tę ścieżkę w rozwoju zawodowym warto zanurzyć się w temat oraz zadać sobie pytanie, czy rzeczywiście ta profesja jest dla nas właściwym rozwiązaniem. Jeśli jesteśmy konsekwentni, cierpliwi, skoncentrowani na detalach oraz posiadamy smykałkę techniczną to odpowiedź jest absolutnie twierdząca. Dodatkowo musimy sprawnie posługiwać się komputerem, mieć rozeznanie w podstawach wiedzy informatycznej, zaznajomić się z podstawowymi dokumentami z zakresu testowania oprogramowania. Jeżeli nie mamy w ogóle doświadczenia, to należy wtedy pomyśleć o praktykach w danym przedsiębiorstwie

programiści

Autor: Kirsty Pitkin
Źródło: http://www.flickr.com

.

Kiedy będziemy szukać pracy w tej dziedzinie i wrzucimy w Google: “tester oprogramowania praca”, spostrzeżemy, że perspektywa sposobności znalezienia istotnie interesującego nas projektu w firmie IT jest bardzo duża. Obecnie nie brakuje ogłoszeń o pracę dla inżynierów jakości oprogramowania – najlepsza praca dla testera oprogramowania. Tym bardziej, iż firmy mają świadomość jak kluczowa jest jakość w tym biznesie. Zwłaszcza w przypadku tworzenia systemów dla firm finansowych, bankowych czy też dla sektora zdrowotnego.

Opłaca zapisać się na szkolenie i przystąpić do egzaminu ISTQB. Dzięki czemu możemy dostać certyfikat, który jest akceptowany przez wiele krajów na świecie.

Zajmujący artykuł? Zatem zachęcamy Cię, byś przeglądnął następne informacje z witryny (https://expertodszkodowania.pl/odszkodowania-za-wypadek-w-pracy/), którą dla Ciebie stworzyliśmy. Kliknij proszę w poniższy link.

Jest to certyfikat testera oprogramowania na poziomie bazowym. Warto także stale śledzić wyniki w sieci dla haseł: “tester oprogramowani praca” (zobacz szczegóły) aby być na bieżąco z rynkiem zatrudnienia, jaki czasem jest w stanie zaoferować nam coś ciekawego.