Jeżęli posiadasz przedsiębiorstwo zadbaj o obowiązkowe składki

Posiadanie przedsiębiorstwa jest bardzo skomplikowane. Idzie tutaj oczywiście o organizację pracy, szeroką działalność promocyjną, ale także o przepisy prawne, których każdy przedsiębiorca zobowiązany jest się trzymać.
Początkujące firmy często miewają trudności z wytyczeniem wysokości składek, jakie trzeba odprowadzać przykładowo do ZUS.

Read More …

Czy sprawdziliśmy już elektroniczne rozliczenie podatku?

Kiedy posiadamy zakład, to musimy na bieżąco orientować się w tym, jakie dokumenty i opłaty, do jakiego urzędu powinniśmy dać. Im lepiej będziemy się wywiązywać z takich obowiązków, tym wspanialej będzie funkcjonowała nasza firma, ponieważ nie będzie niepokojona ciągłymi kontrolami oraz narzucanymi karami.

Read More …

Otwieramy pierwszą firmę- koszty związane z rejestracją firmy oraz inne niezbędne wskazówki

Na pewno niejeden z nas marzył kiedyś o założeniu własnej firmy. Żeby założyć firmę trzeba spełnić kilka warunków a także dopełnić wszelkich niezbędnych formalności. W internecie znajdziemy wiele stron ze wskazówkami a także poradami na ten temat.

Read More …

Rozliczenie PIT 2016 / 2017

Za rozrachunek z urzędem skarbowym weź się od razu. Chociaż masz na to jeszcze dużo czasu, gdyż zeznanie powinieneś złożyć do 2 maja 2017 roku, ale nie oczekuj na ostatni dzwonek (szczególnie, kiedy można dostać zwrot podatku).
Wskazane jest przedtem szczegółowo sprawdzić: co, na której podstawie a także w ramach jakiego limITu masz prawo potrącić w PIT za rok 2016, albowiem dzięki temu można zaoszczędzić.

Read More …

Z jakiego powodu konto firmowe jest obligatoryjnym składnikiem przy otwieraniu oraz funkcjonowaniu własnej firmy?

Jak na pewno pamiętasz, przy zakładaniu dowolnej firmy należałoby wypełnić szereg obowiązków. Zaliczają się do nich m.in. wymóg rejestracji spółki w instytucji miejscowości, w US, w ZUS, w GUS.
Poza tym należałoby także otworzyć dobre konto dla firmy, na jakie byłyby wpłacane pieniądze za zrobioną poprzez Twoją firmę pracę.

Read More …

Biura typu rachunkowego i doradztwo podatkowe – czyli, w jaki sposób sobie dopomóc w trudnych chwilach

Podatki to zmora każdziutkiej osoby, która to ukończyła osiemnaście lat i posiada jakikolwiek typ dochodu – najczęściej bywa to po prostu przychód pozyskiwania w trakcie pracowania, lecz bywa to również obowiązkowe dla tych, którzy pobierają różne świadczenia, w tym świadczenie pochodzące z ZUS w postaci renty, na przykład rodzinnej, czy nawet i najmniejszej z nich – Socjalnej.

Read More …

Jak wykorzystać UE?

UE jest organizacją, która dała Polakom wiele szans – jeżeli jesteśmy chociażby odrobinę aktywni, mamy możliwość czerpać profity z uczestnictwa Polski w tej organizacji. Tak w ogóle to czas bardzo szybko idzie – w końcu weszliśmy do Unii Europejskiej już 10 lat temu. I nawet ci politycy, którzy niegdyś byli ogromnymi krytykami wejścia naszego kraju do Unii Europejskiej bardzo dobrze wiedzą, że całkowicie nie mieli odnośnie tego racji. Chociaż to i tak politycy, a wszyscy wiemy, iż krajowa polityka jest grą. No cóż, geopolityka jest mimo wszystko nieubłagana – jeśli nie chcieliśmy być jak Białoruś, musieliśmy powiedzieć tak w unijnym referendum.

Read More …