Biura typu rachunkowego i doradztwo podatkowe – czyli, w jaki sposób sobie dopomóc w trudnych chwilach

Podatki jest to zmora każdziutkiej persony, która skończyła 18 lat i posiada jakikolwiek typ przychodu – najbardziej często bywa to najzwyczajniej przychód uzyskiwany w trakcie wykonywania pracy, lecz bywa to także obowiązkowe dla tych, którzy pobierają przeróżne świadczenia, wewnątrz tego świadczenie pochodzące z ZUS w formie renty, na przykład rodzinnej, czy też nawet najbardziej małej z nich – Socjalnej.

Read More …

Jak wykorzystać UE?

Unia Europejska jest organizacją, która dała Polsce dużo możliwości – jeśli jesteśmy chociażby odrobinę aktywni, mamy okazję czerpać zyski z uczestnictwa Polski w owej organizacji. Tak w ogóle to czas błyskawicznie idzie – w końcu weszliśmy do Unii Europejskiej już dziesięć lat temu. Nawet tacy politycy, którzy wcześniej byli ogromnymi przeciwnikami wejścia naszego kraju do UE bardzo dobrze wiedzą, że najzupełniej nie mieli co do tego racji. Choć to tak czy siak politycy, a wiadomo, iż polityka jest grą. No cóż, geopolityka jest mimo wszystko nieubłagana – jeśli nie chcieliśmy skończyć jak Mołdawia, kategorycznie musieliśmy zagłosować na tak w unijnym referendum.

Read More …

Czy sprawdziliśmy już elektroniczne rozliczenie podatku?

Kiedy posiadamy przedsiębiorstwo, to powinniśmy na bieżąco dowiadywać się w tym, które dokumenty i opłaty, do jakiego ministerstwa powinniśmy dać. Im lepiej będziemy się wywiązywali z takich obowiązków, tym wspanialej będzie działała nasza firma, ponieważ nie będzie nachodzona ciągłymi kontrolami oraz nakładanymi karami.

Read More …

Rozliczenie PIT 2016 / 2017

Za rozrachunek z urzędem skarbowym weź się od razu. Choć masz na to jeszcze sporo czasu, albowiem zeznanie powinieneś złożyć do 2 maja 2017 roku, lecz nie czekaj na ostatni dzwonek (szczególnie, jeśli można otrzymać zwrot podatku).
Należy wcześniej gruntownie sprawdzić: co, na której podstawie oraz w ramach jakiego limITu masz prawo potrącić w PIT za rok 2016, bowiem dzięki temu możesz zaoszczędzić.

Read More …

Otwieramy pierwszą firmę- koszty związane z rejestracją firmy oraz inne niezbędne wskazówki

Z pewnością niejeden z nas marzy o założeniu swojej firmy. By tego dokonać należy spełniać kilka warunków jak również dopełnić wszystkich niezbędnych formalności. W sieci znajdziemy wiele stron ze wskazówkami tudzież poradami na ten temat.

Read More …

Jeżęli posiadasz przedsiębiorstwo zadbaj o obowiązkowe składki

Posiadanie przedsiębiorstwa jest bardzo skomplikowane. Idzie tutaj oczywiście o organizację pracy, szeroką działalność promocyjną, ale także o przepisy prawne, których każdy przedsiębiorca zobowiązany jest się trzymać.
Początkujące firmy często miewają trudności z wytyczeniem wysokości składek, jakie trzeba odprowadzać przykładowo do ZUS.

Read More …

Z jakiego powodu konto firmowe jest obligatoryjnym składnikiem przy otwieraniu oraz funkcjonowaniu własnej firmy?

Jak na pewno pamiętasz, przy zakładaniu dowolnej firmy należałoby wypełnić szereg obowiązków. Zaliczają się do nich m.in. wymóg rejestracji spółki w instytucji miejscowości, w US, w ZUS, w GUS.
Poza tym należałoby także otworzyć dobre konto dla firmy, na jakie byłyby wpłacane pieniądze za zrobioną poprzez Twoją firmę pracę.

Read More …