Życie zazwyczaj nie jest usłane różami i nasze stosunki z kierownikiem są w stanie nas doprowadzać do szewskiej pasji

Niestety nierzadko jest tak, że nie możemy wytrzymać w pracy. Powodów jest niestety kilka.
Są tacy, którzy mają pracę idealną. Po prostu wszystko im pasuje: miejsce pracy, szef, godziny pracy, ludzie z pokoju, obowiązki i nawet wynagrodzenie.

kodeks pracy

Autor: Wawel Service
Szkolenie

Autor: Caro Griffin
Źródło: http://www.flickr.com

Tego typu osób jest zapewne niewiele, gdyż cuda rzadko się zdarzają. Dużo jest jednak ludzi, którzy twierdzą, że mankamenty ich pracy są na tyle nieirytujące, że są w stanie sobie z nimi jakoś poradzić. Niekiedy niestety sytuacja staje się tak bardzo toksyczna, że lepiej będzie pomyśleć o odwrocie. Najmądrzejszym wyjściem będzie wówczas poszukiwanie nowej posady. Gdy już ją znajdziemy, to w obecnym miejscu zatrudnienia składamy wypowiedzenie. Może ono ciągnąć się nawet do 3 miesięcy (zależnie od tego, ile lat tam pracowaliśmy). Jednak mamy możliwość, by zaproponować przełożonemu rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Będzie to świetne wyjście dla ludzi, którym zależy na czasie albo dla tych, którzy nie mogą już znieść pracy w znienawidzonym miejscu. Dobrze będzie zaproponować szefowi jakąś konkretną datę. Może, ale wcale nie musi się on z nią zgodzić. Powinniśmy jednak starać się dojść do ugody. Można na przykład zaoferować, że w czasie, gdy będziemy jeszcze obecni w firmie, przyuczymy nową osobę na nasze miejsce.

Jeśli masz chęć uzyskać zbliżone dane na omawiany temat to odkryj więcej tutaj, ponieważ odnajdziesz tu tylko interesujące informacje na omawiany wątek.

Powinniśmy wówczas również zużyć nasz zaległy urlop.

Istotne wydaje się być to, by zdawać sobie sprawę, że takiego rodzaju porozumienie musimy zawrzeć na piśmie. Umowy ustne w żadnym wypadku nie mają mocy prawnej.