Współczesne metody finansowania inwestycji w gospodarce.

Nasza inwencja jest częstokroć większa aniżeli sądzimy, jednak tak naprawdę nie mamy powodów do odczuwania kompleksów wziąwszy pod uwagę względnie nie długi okres od przemiany systemu ekonomicznego. Czasem nawet nie wiemy że wyroby jakich używamy pochodzi od lokalnego fabrykanta.

Read More …

Czy należy wypisać pit 36?

Gdy chcemy się właściwie rozliczyć z urzędem podatkowym, to powinniśmy mieć świadomość, że przedkładamy u niego dobry pit. W zależności od naszego typu działalności, musimy wypełniać różnorakie pisma, więc warto się upewnić, co to musi być

Read More …

Najważniejsze aspekty zarządzania własną firmą

Coraz więcej ludzi decyduje się obecnie na rozkręcanie swojego biznesu i czasem może to być niezwykle owocny sposób na pomnożenie swoich środków oraz zapewnienie sobie wysokiego poziomu bytowania. By jednak całość mogła przebiegać bez większych komplikacji, do kreowania swojego biznesu musimy odpowiednio się przygotować oraz cały czas dbać o pewne sprawy powiązane z poprawnym funkcjonowaniem tego typu firmy.

Read More …

Jesteś właścicielem bardzo dobrze porsperującej firmy produkcyjnej, a Twoje produkty świetnie się sprzedają?

Twoja pozycja na rynku okazuje się trwała, ale nie spoczywasz na laurach tylko podejmujesz kolejne kroki, by promować ją na coraz to szerszych rynkach.
To niezwykle wspaniale, gdyż Twoje wysiłki z pewnością przyniosą wspaniałe rezultaty.

Read More …

Dotacje unijne przeznaczone na rozpoczęcie działalności – czy w ogóle jest to gwarancja sukcesu?

Dostęp do dofinansowań pochodzących ze środków unijnych bywa dla polaków osiągalny już od pewnego czasu – konkretnie od wejścia Polski do Unii Europejskiej. Takie dofinansowanie – zwane też dotacją – bywa głównie nakierowane na tak nazywane „mikro”, nieduże oraz średnie przedsiębiorstwa, nie wspominając już o dopiero co powstających, o które to unia w szczególności w obecnej chwili dba.

Read More …

Jak szybko napisać deklarację PIT i czy możemy sobie w jakiś sposób w tym dopomóc?

Deklaracje podatkowe musimy złożyć wszyscy bez względu na to czy osiągamy jakiekolwiek przychody, czy nie. Należałoby to zrobić do końca kwietnia, żeby nie mieć jakichkolwiek problemów z US.

Read More …

Czy potrzebne nam okazują się być procesy it?

Aby dana działalność działała tak jak powinna, co jakiś czas musimy zobaczyć, czy wszystkie jej działy funkcjonują na najwyższym poziomie. Przez to właśnie powinniśmy wykonywać różne audyty, które ukażą nam co potrzeba rozwijać, a co trzeba poprawić.
Audyt informatyczny sporo nam pokaże
Jeśli chcemy wiedzieć, że w naszej działalności wszystko co wiąże się z wykorzystaniem komputerów działa na wysokim poziomie, to bez wątpienia powinniśmy spojrzeć na audyt informatyczny.

Read More …

Podstawowe informacje o konsolidacji finansowej – co dobrze jest wiedzieć?

Konsolidacja finansowa to proces, w którym chodzi o połączenie i prezentację sprawozdań finansowych jednostek, które tworzą grupę kapitałową. Zestawienie musi być tak skonstruowane, aby grupa kapitałowa tworzyła jedną jednostkę, obejmując konieczne wyłączenia wewnątrz grupy i korekty, a także przeliczenia na wspólną walutę. Read More …

Zwrot podatku z Irlandii – a więc, w jaki sposób ubiegać się o niego będąc znowu w Polsce

Pracowałeś w Irlandii, lecz wróciłeś już na teren Polski? Rozmyślasz nad tym, co zrobić wraz z tamtejszym podatkiem – czy może zlekceważyć sprawę, czy starać się o jego zwrot? Otóż prawda wygląda w ten sposób, iż wspomniany podatek dość często wynosi nawet i kilkaset Euro, dlatego za każdym razem dobrze jest postarać się o jego „powrót” do naszych własnych kieszeni.

Read More …

Pożyczki bez biku – bez wątpienia fantastyczne rozwiązanie, gdy potrzebujesz pieniędzy najbardziej naglące wydatki

Jesień zagościła u nas na dobre. Zanim zdążymy się spostrzec będziemy obchodzić „Zaduszki”, Mikołajki, Święta Bożego Narodzenia.

Read More …

Problemy z firmą? Zatrudnij konsultanta marketingowego.

Pewnie zastanawiałeś się, dlaczego twoja firma nie operuje jak to sobie wymarzyłeś. Dlaczego zamiast generować zyski, daje same straty a twoi pracownicy liczą na systematycznie wypłacaną stawkę. Co możesz jeszcze wykonać, żeby pomóc przetrwać twojemu przedsiębiorstwu?

Read More …

Pożyczki prywatne Katowice nam oferują

czasami jest tak, że prędko potrzebujemy troszkę znaczniejszej gotówki, a banki nie pragną nam jej przyznać. Przez to właśnie powinniśmy szukać odmiennych rozwiązań oraz miejsc, w których będziemy mieli szansę otrzymać taką finansową pomoc.
Czy wiemy jak będą przyznawane pożyczki prywatne Katowice?
Jeśli zaznaczymy, że w banku nie zainkasujemy odpowiedniej ilości pieniędzy, to koniecznie powinniśmy sprawdzić, które pożyczki prywatne Katowice mogą nam dać, tak byśmy posiadali gwarancję, że wybierzemy coś dla siebie.

Read More …

Masz swoją firmę? Planujesz nabyć auto? Dowiedz się, co musisz wiedzieć o leasingu samochodów.

Jeżeli prowadzisz swoją firmę i zamierzasz nabyć samochód koniecznie przeczytaj poniższy tekst.
Leasing – co to takiego?
Leasing to forma dzierżawy. Jeśli zdecydujesz się na leasing, samochód nie stanie się Twą własnością. Będziesz jedynie jego użytkownikiem.

Read More …